blog

Jak organizovat směny po dobu trvání Covid 19

Vláda pomalu uvolňuje karanténu a obchody i služby se znovu otvírají. Majitelé a vedoucí řeší jak poskládat směny s ohledem na minimalizaci rizik. Pokud se některý zaměstnanec nakazí, znamená to hrozbu karantény pro všechny a ohrožení provozu.

Rozdělte zaměstnance do směnných týmů

Řešením je rozdělit zaměstnance do týmů, které se na směnách nebudou potkávat. Případná karanténa jednoho z týmů tak nebude mít dopad na ostatní, které mohou nadále zajišťovat chod provozovny.

Směny pro týmy Vám rozplánuje automatický plánovač

Plánování pro různé týmy je s automatickým plánovačem jednoduché. Stačí týmy vytvořit, nadefinovat směny a spustit automatický plánovač.

1. Vytvoření týmů

Pro vytvoření jednotlivých týmů použijeme funkci "Lokality"

Místo lokalit však vytvoříme směnné týmy a přidáme do nich konkrétní zaměstnance.

rozdělení zaměstnanců do směnných týmů

2. Vytvoření směn

Směny lze rozdělit po libovolných časových úsecích, pro naši ukázku bude tým A pracovat pondělí-středa-pátek a tým B úterý-čtvrtek-sobota. V neděli máme zavřeno.

Oproti běžnému vytváření směn je rozdíl v tom, že v políčku "Lokalita" vybereme konkrétní tým. Na směny v určitém čase dáváme pouze jeden tým, čímž zajistíme, že se zaměstnanci z různých týmů fyzicky nepotkají.

vytvoření směn pro konkrétní tým

Když máme vytvořené směny pro první den, zkopírujeme jej do dalších dní.

kopírování směn ve dni

Směny pro tým A jsou hotovy:

rychlé nakopírování směn

Stejným způsobem vytvoříme a rozkopírujeme směny pro tým B.

3. Rozplánování směn

Spustíme automatický plánovač a ten směny rozdělí jednotlivým zaměstnancům, podle toho v kterém týmu jsou přiřazeni. Rozpis směn pro zaměstnance v jednotlivých týmech je hotov:

plán směn po dobu trvání covid 19

4. Zveřejnění rozpisu

Poslední krok je poslat rozpis směn každému zaměstnanci. Klikneme na tlačítko "Oznámit změny" a zaměstnancům přijde na messenger, email a do aplikace jejich plán směn.

5. Plán směn na další období

Pokud bude krizová situace trvat a bude třeba držet skupiny zaměstnanců odděleně, stačí zkopírovat naplánovaný týden a vložit jej do dalších týdnů.

kopírování týdenního plánu směn

Nový plán směn pro oddělené týmy tak budete mít hotový doslova na pár kliknutí.

Možnosti plánování směn pro oddělené týmy Vám zdarma předvedeme v praxi. Máte-li zájem zavolejte nám (228 225 058) nebo písněte na [email protected]

Další zajímavé články

Nejnovější články ze světa směnného provozu ve vašem e-mailu

Hledáme!
Product designera UX/UI a další kolegy :)
Podívejte se na volné pracovní pozice